Avengers 

...aneb můj čtenářský deník - nebo spíš seznam přečtených (a nedočtených) frostiron povídek v anglickém jazyce...

Hodnocení je samozřejmě čistě subjektivní :)) a v některých případech asi i dosti mírné... podle všeho nedokážu hodnotit méně jak třemi hvězdami...

(...)

Hvězdičkování jsem po čase vzdala :-D

ooOoo

1001 Tales of Once Upon a Time by lucius_complex

Mohl skoro cítit, jak mu Stevův pohled propaluje díru do hlavy. "Nechápu to, Tony, co bys mohl bez obleku ještě udělat, co jsme ještě nezkoušeli?"

Je to Vdova, která si to dá dohromady jako první. "Není to co. Je to kdo."

Loki se nechá přemluvit, aby pomohl Avengers z kritické situace, ale zadarmo to nebude. Chce příběhy a chce je od Tonyho. Otázkou je, kdy mu příběhy přestanou stačit. Četla jsem to kdysi, když se to stále psalo a tehdy se mi to moc líbilo, takže teď, když je to dopsané, je na čase se k tomu vrátit :) (21kap)

ooOoo

5 Reasons Why Thor is Slightly Overprotective of Loki + 1 Reason Why it's a Continuing Trend by madwriter223

Thor je velký bratr a bere to vážně. Podle Avengers trochu příliš vážně, ale co oni můžou vědět? Ptákovinka :)

ooOoo

Abyss by plumadesatada

Monstrum žije v Tonyho stínu a spí pod jeho postelí. (AU, 13kap)

ooOoo

Accepted by Arkada ****

Tony poskytuje konzultace každému, kdo si je může dovolit. Loki nemá v úmyslu platit penězi, kdepak. Nabízí něco mnohem lákavějšího… (5kap, náznak Dom/Sub, PWP) 

ooOoo

Accidental Marriage Trilogy by melonbutterfly ***

Tony se vzbudí a zjistí, že uzavřel manželství. S Lokim.

ooOoo

A Is For Alpha by StarkExpo ***

Dynamika Alfa/Omega vztahu. Bůh se nesváže jen tak s někým. Musí mít to nejlepší. A to je podle Lokiho Stark. (one-shot, mpreg)

ooOoo

A Late Night Visit (+2. část) by Sinlet

Navzdory svému zdravému rozumu Tony zachrání Lokiho, aby se nestal vězněm a pokusným králíkem SHIELDU. Později, když je zaneprázdněn litováním svého rozhodnutí, Loki ho poctí návštěvou - buď aby mu poděkoval, nebo ho zabil. 

ooOoo

All They Said We Wanted (They're All Liars) by Runic

Alfa/Beta/Omega. Kde jsou ty časy, kdy jsem nechápala, kde se tohle zrovna v Avengers bere ... :-D Dneska si řeknu, jasně - proč ne? Jestli se to dá číst... a tohle se četlo dobře. Tak co. (one-shot)

ooOoo

And we, too, could be glorious série by FujiDawn

Slavné účely se přeceňují, jak Loki zjistil. Skutečně důležité je to, co chce vaše srdce a zda existují lidé, kteří vás budou chtít bez ohledu na to, co jste udělali nebo čím jste byli. Ách, tohle se mi ták líbilo, na to že je to taková něžná pocitovka... nenudila jsem se, zkrátka příjemné počtení. (1.část - 20kap, 2.část - 20kap, 3.část - 33kap; FemaleLoki, Mpreg)

ooOoo

And When It Does I'm Already Gone by qwanderer, roseapprentice

Před osmnácti lety se Tony zamiloval do tajemné ženy, zelenooké a plné důvtipu.  Teď už se vzdal veškeré naděje, že ji ještě někdy najde, ale osud má jiné plány. Loki lže a miluje a ztrácí a nechává věci nedokončené. Ale lidé, kteří Lokiho milují, nechtějí nechat minulost být tak snadno. A Tony s Peterem dokážou vyštrachat svůj podíl tajností, když složí hlavy dohromady. Teprve nedávno jsem poprvé viděla Spidermana s Andrew Garfieldem a vzpomněla jsem si na tuhle povídku a samozřejmě dostala chuť si ji znovu přečíst. Když jsem ji kdysi četla poprvé, měla jsem jako Spidermana zakódovaného Tobeyho Maguireho a zoufale se mi sem nehodil. Teď je dojem z příběhu mnohem lepší :) Spokojenost. (7kap, LadyLoki, Peter Parker je synem Tonyho a Lokiho)

ooOoo

A Place To Stand by KageOtogi

Když se Tony Stark ocitne uvězněný v paralelním vesmíru, je jen jedno místo, kam se může obrátit se žádostí o pomoc: Asgard. Bohužel bůh, který odpoví na jeho volání, není ten, kterého se snažil dostihnout, a Tony se najednou musí spoléhat na Lokiho, že mu pomůže přemoct Amoru, než se změna stane trvalou a Tony uvízne ve světě, kde se Steve Rogers nikdy nestal Kapitánem Amerikou, Bruce Banner se nezměnil v Hulka, Clint Barton nepřestal porušovat zákony a Natasha Romanovová ani neexistovala. Prostě skvělé! :) (one-shot)

ooOoo

A Supervillain's Guide to Getting Married by LulaMadison

I navzdory častým bojům s Avengery a tomu, že jsou jeho plány vždy zmařeny, se Lokimu na Zemi líbí. Nechce odejít. Ale Odin s Thorem ho chtějí mít zpátky v Asgardu. Loki proto dojde k názoru, že by si měl vzít někoho místního, aby měl právo zůstat. Jako ideální se jeví někdo z Avengers, které už zná... Upřímně - tohle je děsná ptákovinka :-D Jestli do toho půjdete, nesmíte to brát vůbec vážně. Já se ale docela dobře bavila a určitě to nebylo jen tím vínem, co jsem před tím vypila... :-D (14kap, humor, manželství...)

ooOoo

Avengers: Casual Affair by IBegToDreamAndDiffer ****

Tony potkal Lokiho už dřív; než se stal Iron Manem, než byl unesen, než se pokusil být hrdinou. Loki byl jen chlápek usilující o zbraně; muž, který se Tonymu mohl rovnat inteligencí, vtipem, neukojitelností; nahodilá záležitost. Ale pak se přihodil Iron Man a Tony dal místo Lokimu přednost svým oblekům. A navzdory tomu, co Loki sám sobě říkal, zajímal se o toho smrtelníka víc, než měl. Uběhl rok a Loki je zpět, tentokrát na radaru SHIELDu. Tony má poslední šanci si vybrat: Iron Mana nebo Lokiho. 7-kapitolová povídka psaná podle úžasného fanvidea od úžasné lighthopelove. Skvělé, doporučuji obojí :)

ooOoo

A Whore In Every Realm by plastic_cello

Název vydá za vše. Odehrává se po Avengers: Age of Ultron. Osobně mě to moc nezaujalo ani jako jednorázové PWP...

ooOoo

Battle Damaged by FancyKraken

Tony se vrátí domů z akce pěkně dobitý a Loki zkrátka neodolá... (one-shot, PWP, Bloodplay, Hurt/Comfort)

ooOoo

Battle Scenes by spaceleviathan ***

Haha, četla jsem to minulý týden a už si nevybavuju, o čem to bylo (což o mnohém vypovídá :-D ). Né, kecám, jen to zpočátku vypadalo zajímavěji, než jak se to nakonec vyjevilo... nebo jsem prostě jenom čím dál náročnější. Loki je tu trochu úchyl na výšky, trochu úchyl dostávat do těch výšek Tonyho a házet ho z nich dolů (nebo mu tím aspoň vyhrožovat). Loki si taky vyvine zlozvyk unášet Tonyho z bojů... atd. (one-shot)

ooOoo

Best (Worst) Possible Time série by melonbutterfly

Pouto ochránce/pozorovatel – překlad možná nepřesný, ale nač si s tím lámat hlavu. Znáte-li seriálového Jima Ellisona a Blaira Sandberga, určitě vám dojde, o čem to je. Jen je to trochu jiné. Trochu otravné. Dobře, možná jsem zrovna neměla náladu na něco, kde jsou ze sebe celí paf. Tohle bylo prostě tak iritující. Nedočteno. (9 částí, poslední má 4kap., AU) 

ooOoo

Blackmail is a Harsh Term série by SpookzMagenta * * * * *

Odehrává se po Iron Manovi 3, Tony už nelétá kolem v železné zbroji, rozešel se s Pepper a drží se dál od bývalých Avengers kolegů a všech, když na to přijde. Loki mu několikrát zachrání zadek a pak si přijde vybrat dluh - chce, aby mu Stark poskytl bezpečné přístřeší, kde by mohl sbírat síly (po pobytu v asgardském vězení, válce s Temnými elfy...). Pod podmínkou, že nikomu na Zemi neublíží a nepokusí se ji znovu ovládnout, Tony souhlasí a jen čeká, kdy se mu tahle "dohoda" vrátí a kousne ho do *** :-D Po několika méně zajímavých povídkách bylo tohle zase něco přímo pro mě. Sice mi pár věcí vadilo - hlavně magie, ale pokud šlo o Lokiho s Tonym, jejich charaktery byly bezva, jejich špičkování bylo super (kolikrát jsem se přistihla s připitomělým úsměvem), jejich vztah měl jiskru a milostné scény byly krásně žhavé. Pět hvězd je možná moc, zvlášť díky těm magickým tentononc, který mi vadily a taky proto, že příběh bohužel ještě není dokončený (čehož jsem si samozřejmě všimla až po dočtení druhého dílu) a vše se může ještě pokazit. Ale jak píšu, vztah Lokiho a Tonyho je přesně podle mého gusta, takže se kvůli tomu nebudu cítit provinile :-D (1. část má 16kap, 2. část 9kap, pokračování prý snad v létě...)

ooOoo

Blood from a Stone by mia_ao3

Tony Stark uchvácený sochou oslnivého, nahého muže... příběh nic extra, ale nápad se sochou mě zaujal. (one-shot)

ooOoo

Body and Soul by eldur

Loki obvykle najde způsob, jak si vzít, co chce. (one-shot, PWP)

ooOoo

Burn it to the Ground by Frostiron_OTP

Příběh, ve kterém je Tony zajat troly, kteří mají ve zvyku unášet lidi ze všech Devíti světů a držet je jako své otroky. Tony byl unesen hlavně z politických důvodů, aby sloužil jako páka v jednání s Thorem a skrze něj s Odinem. Tony prožívá každodenní ponížení, ale podaří se mu sblížit se s ostatními otroky a rozhodne se je osvobodit i na úkor své vlastní svobody. Asi nejdrsnější povídka, kterou z tohoto fandomu čtu (stále se píše), ale i navzdory všem těm nechutnostem mi připadá natolik zajímavá a čtivá, že jsem odhodlaná ve čtení pokračovat. (12/? kap, sexuální otroctví, mučení, násilí)

ooOoo

Can't Go Back série by in_the_bottle

Co když Frigga řekne Lokimu o jeho adopci ještě před událostmi z Thora? AU příběh, kde Loki a Tony doslova narazí jeden na druhého, a Tonyho život najednou připomíná sci-fi z 80. let. Čtyřdílná série, která má zatím statut "nedokončeno", ale první část o 19 kap, je zakončena happyendem, třetí a čtvrtá tvoří volné pokračování a rovněž končí sympaticky, tak není třeba se zdráhat. Napadá mě jedno slovo: rozkošné :)

ooOoo

Coming Home by kuhekabir

Příběh, ve kterém je Loki fascinován ovcemi a Tonym Starkem, a Tony Stark je zaujatý Lokim a jeho fascinací ovcemi :) Milá oddechová povídka o 4kapitolách. *spokojený povzdech*

ooOoo

Crossing the Line by pristineungift

Třídílná série začínající tím, jak Loki ve svém vězení na Asgardu sleduje v zrcadle z ledu "své" smrtelníky (a hlavně Tonyho), než mu pouhé sledování přestane stačit... Nepatří to k tomu nejlepšímu, co jsem četla, ale líbilo se mi to. Styl, jakým je to psané... jop. Líbilo.

ooOoo

Debt Repaid by plastic_cello

Povídka o tom, jak známá padouška Amora splácí své dluhy. (one-shot)

ooOoo

Desperate Measures by Storynerd

Zoufalá doba si žádá zoufalé činy. Uvíznout na Asgardu bez možnosti zpáteční cesty je dost zoufalá doba. A uvolnit Lokiho z jeho klece? Pokud tohle není zoufalý čin, tak Tony neví, co je. Je skoro jisté, že se mu to vymstí. Zvažuje to ale jen proto, že nemá jiné možnosti. (one-shot)

ooOoo

Desperately Want You by Runic

Tony nevěděl, co mělo Amořino kouzlo způsobit, až dokud příště nebyl poblíž Lokiho, a pak už bylo příliš pozdě. Hot :)

ooOoo

Do Androids Dream? by plastic_cello

Stark Industries bylo dobře známé pro svůj pokrok v technologii androidů, když mílovými kroky předčilo svou konkurenci, Odinson Corp. Ale setkání mezi Tonym Starkem a Thorem Odinsonem změnilo všechno, co si kdy Tony myslel o umělé inteligenci; a přivedlo ho k beznadějnému hledání pěti nevyzpytatelných a násilnických androidů. Příběh volně založený na filmu "Blade Runner" a knize "Sní androidi o elektrických ovečkách?" v tomto pořadí. A zase, ač AU - jak by mě toto mohlo nezaujmout? :) Strhlo mě to. Jediné, co mě štve (docela hodně), je střídání POV's. Vyskytují se tu totiž všichni naši známí a méně známí, a skoro každému je dán prostor k vyjádření! A to nikoli po odstavcích nebo půl-kapitolách, ale rovnou po celých kapitolách! Vývoj vztahu mezi Tonym a Lokim tak postupuje šnečí rychlostí. (AU, 33/?kap)

ooOoo

Even psychopaths have emotions. Then again, maybe not. série by ILookDaftWithOneShoe

AU, kde Loki je žoldák a Tony jenom chce řidiče... První dva krátké díly ukazují ve zkratce Lokiho život, dětství, setkání s Natashou... třetí už je o něm a o Tonym. Hmm, líbilo.

ooOoo

Everything We See or Seem by Like_a_Hurricane

Když se Loki Tonyho dotkne (chytne ho pod krkem), začnou se dít věci, bez kterých by se oba raději obešli (mírně řečeno). (one-shot)

ooOoo

Extremely Hot And Currently Female by copperbadge

Tony ví, že by neměl spát s Lokim. Stává se to ale jen občas, když je opilý a Loki je žena a on zapomíná, proč by neměl... (2 části, humor, Kid fic, Time travel)

ooOoo

Falling Hard is Never Painless by Tonys_Loki

Tohle je úplné AU, které s Avengers nemá vůbec nic společného. Tony si v posledním ročníku na střední najednou začne všímat Thorova mladšího brášky, ač mu nikdy dřív nevěnoval myšlenku... a jo, divím se sama sobě, že jsem těch 65 kapitol zvládla.

ooOoo

Forged of Ice and Iron by azerblazer

Á, škoda, že má tahle povídka jen dva díly... Loki po pádu z Bifrostu skončí v jeskyni s Tonym a Yinsenem, rozvine se mezi nimi přátelství... následuje dějovou linku filmů o Iron Manovi, ale s tím rozdílem, že Tony není sám, má Lokiho. Chtěla bych si to přečíst v příběhu mnohem delším :)

ooOoo

Glorious Purpose by XxamoremortexX * * * * *

Loki vyrůstá s vědomím, že je zatížen velkým posláním pro dobro Asgardu. Když se však dozví, co oním posláním je, odmítá jej akceptovat. Po staletí bojuje s osudem, který mu byl určen, ale Thor mu vždycky rychle připomene jeho místo. Když Jotunský princ vyhledá azyl na Midgardu, Tony Stark pozná, jak divoce Asgard stráží své poklady. Uh, co k tomu říct. Myslela jsem, že to bude blbost, místo toho jsem touhle povídkou byla dva dny jako posedlá, všechno šlo stranou, a když jsem musela vstát od počítače, byla jsem podrážděná a nedočkavá, abych už probůh byla zase v příběhu s Lokim. Vůbec netuším, jak přežiju do další kapitoly! Dlouhý spletitý originální příběh; nemůžu než obdivovat autorku za napsání a sdílení něčeho tak ohromného. Jsem z toho celá vedle sebe, fakt. Jdu se modlit za další kapitolu. Aúúú. (15/? kap) 

ooOoo

Grass and Gold by thisiswhatthewatergaveme

Přistane na Midgardu, na Zemi, v době, která není jeho, obklopen nepřáteli s rychlými pěstmi, ale povedlo se mu něco neuvěřitelného. Něco nemožného. A potkává válečníky v syntetických kůžích a kouzelníka, který z rukou vystřeluje blesky, a Loki si myslí, že to je fajn, a Avengers dělají, co mohou, aby své tajemství udrželi skryté... Páni, z téhle povídky (hlavně z jejího konce) jsem měla husí kůži. Super. (one-shot, time travel)

ooOoo

Guardian Angels by Batsutousai

Pětkrát Loki Tonyho zachránil, jednou nemohl. A jednou Tony zachránil Lokiho.

ooOoo

Hold With Those Who Favor Fire by rusting_roses

Tony v baru sbalí ženskou a vezme si ji domů... (one-shot, PWP)

ooOoo

Honey or Tar by stereobone

Víte, co se říká o ďáblovi - přichází v mnoha podobách. Tohle bylo moc fajn :) (one-shot, Lady Loki)

ooOoo

Hourglass by goddamnhella

Tony umírá na otravu palladiem a před všemi to tají. I před Lokim. (one-shot)

ooOoo

Chasing the Stars by yumedake

Když se dva světy střetnou, z cizinců se stávají přátelé, z přátel milenci a z milenců nepřátelé. Může láska, která sahala až za hvězdy přežít tváří v tvář šílenství a zoufalství? (19 kap)

ooOoo

Ice and Dust and Light by hannahrhen ***

Neplánované těhotenství a nelehký vztah taťky Tonyho a mámo-taťky Lokiho. Takový "rodinný" příběh :-D Autorka by ale zasloužila za to, co těm dvěma provedla. Jestli do toho půjdete, raději si odpusťte epilog :-D (11 částí)

ooOoo

If You'd Bite The Hand That Feeds You by LookingForHell

Loki se opět dopustil zkázy na Zemi a je poražen a zajat. Opět se zdá nevyhnutelné, že unikne, dokud se nenaskytne šance odvést ho zpět do Asgardu, kde jak Avengers očekávají, bude na nějakou chvíli efektivně držen v zajetí. Místo toho je odsouzen k trýznivému trestu a ponižujícímu soudnímu procesu, a Tony brzy shledá, že je Lokiho jediným obráncem proti Odinově pokroucené spravedlnosti. To bylo velmi, velmi dobré. (one-shot)

ooOoo

I Get to Wishin' (That There Were Two of You) by iswynplumadesatada

Trojka Tony/Loki/klon. Vzrušující PWP o třech kapitolách a ještě k tomu s ilustrací. Líbilo. Velmi.

ooOoo

Ignite by Anonymous *** a ¾

Opět Alfa/Omega (one-shot, PWP, mpreg)

ooOoo

I Like You A Lot by Like_a_Hurricane

Tony a Steve měli nehodu, v důsledku které oba omládli do věku asi sedmi let. Samozřejmě si nic ze svého dospělého života nepamatují a Avengers se musí snažit vše napravit. (one-shot)

ooOoo

In another country (people die) by pprfaith *****

AU, kde se Tony považuje za vládce Země, chce vymýtit zločin, války, hladomor... a udělá dohodu s Lokim. Páni, překvapilo mě, že se mi to tak líbilo, klidně bych to brala v delší verzi. Moc pěkné. (one-shot)

ooOoo

Incognito Business by wanderseeing

Tony jako stalker :-D To bylo milé. (one-shot, fluff)

ooOoo

In Your Prison of Ice by Insomnia_manic **** a ½

Líbilo. Moc. (one-shot, PWP)

ooOoo

I promise myself to my God by Frostiron_OTP *** a ¾

Total AU, neodehrává se v moderním světě, ale kdysi kdesi… malý chlapec Tony Stark, sirotek a ve své vesnici velmi nepopulární, najde v bažinách boha připoutaného ke skále. Bůh ho přiměje mu slíbit, že až nadejde čas, spojí s ním Tony svoji duši, aby ho osvobodil…

Zvláštní, takovéhle věci nevyhledávám, ale tohle nebylo úplně zlé. I když postavy (hlavně Tony) byly OOC, stejně se mi to jistým způsobem líbilo. Kdyby to bývalo bylo propracovanější… více detailů atd. … hm. (3kap)

ooOoo

It's the Thought That Counts by ConeycatJr

Bez párování, ale je to skvělá jednorázovka o tom, jak Loki podaruje Thora štěnětem :-D

ooOoo

I've been everywhere by melonbutterfly ***

O co, že Loki přinutí Tonyho do třiceti minut prosit? (one-shot, PWP)

ooOoo

Journey To The Past by melonbutterfly

Total AU na motivy Anastázie. Hmmm, není to špatné, postavy nejsou nesnesitelně zprasené, je to docela čtivé (což dokazuje i fakt, že jsem to v průběhu první kapitoly nevzdala), ale pro své budoucí já poznamenávám, že už se k tomu vracet nemusí :) (4kap)

ooOoo

Just a Little by Corcalamus ***

Tony Stark je muž, který ví, jak dostat to, co chce, ale když se rozhodne, že chce ve své posteli Boha neplechy, zjistí, že má před sebou větší výzvu, než čekal. (5kap, romantika, humor)

ooOoo

Keeping Count série by himekohimura

Ve spodním rohu Tonyho monitoru je počítadlo. Nikdo neví, čeho se týká, ani Pepper. (6 kratičkých částí, poslední má 3kap)

ooOoo

Knocked Up série by Graceful_Storyteller *** a ¾ 

Loki je těhotný, ale nepřipouští si to. Tony je ohledně toho všeho překvapivě v pohodě. (2 části)

ooOoo

Lead Me Not into Temptation; I Can Find the Way Myself by Like_a_Hurricane

Když něco s příchutí smrti roztrhne díru v čase a prostoru, střepy machinací, jež jsou za to zodpovědné, spadnou do tohoto pokřivení. Jeden úlomek přistane na Zemi a Tony ho štípne z laborky svého kamaráda. Událost, která následuje, k němu někoho přivede, boha nebo ďábla, možná obojí, který najde šíleného vynálezce polomrtvého v jeskyni, vybírajícího palladium z raket. Bůh nebo ďábel, Loki z Asgardu, mu nakonec nabídne obchod. Tohle se mi líbilo hodně :) (one-shot)

ooOoo

LGM Inc. by jldw

Loki vždycky miloval Zemi, strávil tam celé roky. Pak zjistil, že je Ledový obr a jeho svět se roztříštil na kousky. Tony Stark měl sny o sexy mimozemšťanovi od doby, co se s ním setkal ve své věži. Teď potkává obchodníka, který vypadá stejně jako Loki, jen je blond a dokáže s ním mluvit o vědě. Chce toho muže poznat lépe. Trable následují. (13kap)

ooOoo

Liar to Liar by Eareniel

Poté, co mu Loki nečekaně zachrání život, ocitá se Tony s Bohem neplechy v bizarním uspořádání. Dále je tu nemožná výzva, kterou je třeba vyřešit a záhadné spiknutí, které ohrožuje jeho život, ale většinou chce Tony jen zjistit, co má Loki za lubem tentokrát. Skvělé! (32/? kap)

ooOoo

Liar's Facade by Runic

Loki potřebuje víc informací, aby dokázal zničit Avengers a Tony Stark, který po rozchodu utápí zármutek v alkoholu a se ženami, je pro něj příliš lákavým cílem, než aby dokázal odolat. (6kap, Lady Loki)

ooOoo

Like Absinthe by plumadesatada

Po událostech s Avengers je Loki potrestán, stejně jako byl Thor: proměnou ve smrtelníka a svržením na Midgard. Jenomže nepřistál v klíně pěkné, chytré, nezávislé ženy, která by ho za tři dny mohla naučit přesně to, co potřeboval vědět, aby znovu získal svou nesmrtelnost: přistál v newyorských slumech. Loki je však vychytralý a má zbraně, které Thor neměl. Brzy se udělá nepostradatelným pro kápa místní mafie a žije svůj život. Dokud Tony Stark nevstoupí do jeho baru. A tak prchá. Ale z nějakého důvodu, možná kvůli faktu, že Loki je věčně terčem kosmického vtipu, ho Stark vždycky najde. Líbilo se. (5 částí)

ooOoo

Like a Mirror by Bluemary

Iron Man je mrtvý, Tony Stark je zlomený a Loki se prostě náhodou objeví ve správný čas na správném místě. Co byste dělali, kdybyste našli svého oblíbeného nepřítele "němého" a v řetězech? Tohle se mi líbí, rozhodně je to na dobré cestě, snad tomu tak bude i nadále. 

EDIT: po dvou letech jsem se k povídce vrátila, už byla dopsaná a dokonce se píše i sequel. Musím říct, že si tuhle sérii osobně řadím mezi pětici (možná trojici) těch absolutně nejlepších frostiron povídek, jaké jsem měla to štěstí číst. To, jak se autorce podařilo zachovat charaktery postav a přesto mezi nimi vybudovat takové pouto... páni. Pokud bych snad uvažovala o tom, že budu překládat i nadále (a za předpokladu, že se mi podaří dokončit BAtW), byl by tohle můj další adept na překlad. Vřele doporučuji. (96 kap; sequel: Shattered Ice (29/? kap))

ooOoo

Limp and unaware by Frostiron_OTP

Loki rád souloží Tonyho, zatímco ten spí. (PWP, one-shot)

ooOoo

Loki's Brood série by Raven_Ehtar

Po soudním procesu na Asgardu, za jeho různé zločiny, Loki Laufeyson odchází odcizen od svých lidí a zatížený úkoly, aby odčinil své minulé špatnosti. Bere přitom s sebou své tři děti - Fenrira, Helu a Jörmungandra, aby je uchránil z rukou Ásů. Svěří je Tonymu Starkovi, k velkému překvapení všech, a co by mohla být katastrofa, se ukáže fungovat velmi dobře pro všechny zůčastněné. Alespoň většinou. Rozličná dobrodružství Tonyho, Lokiho a jeho dětí (a zbytku Avengerů), když se učí spolu vycházet, vzájemně si věřit a vytvoří rodinu silnější, než by kdy mohla vytvořit krevní pouta. Převážně střípky ze života, než souvislý děj, hodně fluff, ale je to ach-tak-rozkošný počteníčko! Nevzdávám se naděje, že se k tomu autorka vrátí a naloží nám další porce. Skvělé!

ooOoo

Lost Creatures by Kadorienne

Loki nabídne Avengerům svou pomoc proti Thanosovi... a má k tomu své vlastní důvody. Vážně dobře napsané. Budu si muset posvítit na další autorčina díla. (one-shot)

ooOoo

Love is Blind, But So Am I by Shi_Toyu

Tony Stark oslepl při nehodě, když mu bylo devět, ale i tak prožil svůj život a stal se Iron Manem. Když ho unese Loki... no, řekněme, že mají poměrně zajímavý rozhovor. (one-shot)

ooOoo

Love is Pain (darling, let's hurt tonight) by ToAStranger

Tony měl značku. Teď už ji nemá. Ne že by na tom záleželo. Tak jo, příběh vycházející z předpokladu, že dvě spřízněné duše jsou označené stejnými znaky na kůži. Bylo to nádherně napsané, na překlad by to byl asi oříšek, ale příběh moc pěkný, doporučuji. (one-shot)

ooOoo

Making Friends + More than Friends by thisisnotwhoyouthink

O přátelství, které se rozvine v něco víc... To bylo milé :) Zejména u posledních kapitol sequelu jsem se dobře bavila, zasmála jsem se (upřímně, bez ironie). Prostě milé. (1. část: one-shot, 2. část - 10kap)

ooOoo

Making History by Shi_Toyu

Když jsou Avengers povoláni, aby se postarali o novou hrozbu, nečekají, že se jeden z nich stane rukojmím. Požadavek jejich nejnovějšího nepřítele je jednoduchý: "Vězměte mě k Lokiho cele." Ale je tenhle padouch opravdu tak zlý, jak se dělá? (one-shot)

ooOoo

Mata Loki by Bagheera

Svést Tonyho Starka je snadné. Šokovat ho svou pravou identitou je trochu těžší. (one-shot, fluff)

ooOoo

Meant to Be Mine by usedupshiver

Loki si je jistý, že malé smrtelné dítě, které jednoho dne najde v lese, je darem od Světového stromu. Někdo určený jen pro něj. Když geniální chlapec vyroste v muže, a když všechno, co si Loki myslel, že znal, se kolem něj rozpadne, začne si uvědomovat, že si ve skutečnosti byli určeni navzájem. Tohle je takové milé... (20kap)

ooOoo

Messenger Bird by mia_ao3

Loki je opět uvězněný na Asgardu a kromě jeho bratra mu nejsou povoleny žádné jiné návštěvy. Tony se o tom dozví a rozhodne se mu poslat dopis, jen aby ho trochu popíchnul. K jeho překvapení mu Loki stejně tak kousavě a kysele odpoví. Milé, líbilo se.

ooOoo

Mine and My Stuff by Runic

Tony Stark vládl světu. Loki si to uvědomil takřka záhy při jejich malé diskuzi na mužově směšné věži. Stark mohl dělat pózy, pokud šlo o jeho nový malý tým a o to, jak ho "sejmou", ale pod tím vším bylo "moje, moje, moje, drž ruce dál od mých věcí" a trochu taky "mohl bys být moje věc".

ooOoo

Mine/Yours/Ours by usedupshiver

Tony si uvědomí, že vytyčit hranice mezi já a ty je zatraceně těžké, když sdílíte tělo s mimozemským rádoby dobyvatelem. A že můžete zapomenout na věci jako soukromí, tajemství a meze. Protože když ruce, kterými ho Loki dráždí, jsou Tonyho vlastní, není kam se schovat. Pěkné, zajímavé :-D (3kap)

ooOoo

Mirama by Mysticmcknight

Co byste dělali, kdybyste najednou přišli k plnému vědomí sebe sama a uvědomili si, že posledních několik let žijete na jiném světě se svým nepřítelem? Zajímavý námět. (one-shot)

ooOoo

Moths and Hearts série by Vitanitas

Když se Loki přetransformuje do roje můr a prchá, Tony jednu z nich chytí a drží si ji ve sklenici na svém stole. Dosud nedopsaná série o dvou částech, zatím jsem četla jen první, ale líbila se mi.

ooOoo

My Fellow Hedonist série by ILookDaftWithOneShoe

Alternativní vesmír, kde Loki je člověk, podnikatel, superhrdina... se Starkem jsou si hodně podobní, takže se zpočátku neví, jestli se mají nesnášet nebo... nebo něco jiného :) Autorka píše AU velmi poutavě, jediné, co mě štvalo, bylo, že tu z Lokiho udělala takového génia, že Tony vedle něj působí občas jako trubka.

ooOoo

My Future's Written All Over You by STARSdidathing

Nesmrtelnost není vždycky to nejlepší, co vás může potkat, zvlášť, když ji získáte náhodou. Tony si tak docela nestěžuje, ale stejně se po pár prvních staletích potřebuje dostat ze Země pryč. Asgard nebyl o moc lepší volbou, ale ani nečekal, že se tam zdrží dlouho. Jenže pak potkal Lokiho.

ooOoo

Of Theory and Art série by Plastic_cello

Uh-uh, zatím asi nejpochmurnější povídka, kterou jsem ve fandomu Avengers četla. Od začátku to je nastavené tak, že si říkáte, že to prostě nemůže dopadnout dobře. Prostě ne. Ale dopadne. Měla jsem dost problém s Tonym, byl trochu hysterka. Občas (tss - často) jsem si taky říkala, proč tahle postava dělá tohle, kde se tak najednou vzaly tak silné city? Když tenhle vyvražďuje celý města, proč nezabije Natashu s Clintem, když stojej přímo před ním a jemu by stačilo jen pohnout prstem? (né, že bych jim přála smrt, ale přijde mi to nedotažené) a tak podobně... (1. část 28kap, 2. část 30kap)

ooOoo

Off the Record by goddamnhella * * * * *

Tohle prostě každý frostiron fanda musí znát! Úžasná přeúžasná záležitost, prostě geniální! (16kap)

ooOoo

Pieces of Loki by jadore_macabre *** a ½

Zmučený a smrtelný Loki (a těhotný k tomu) se objeví ve Starkově věži. Stark ho u sebe ukryje, ale jak dlouho potrvá, než uprchlíka někdo objeví?

ooOoo

 Pinion  by Batwynn

Tony má tajemství, tajemství, které mu vyrůstá ze zad a nikdo o něm nemá vědět. Až na to, že to lidi vždycky nějak zjistí a on pak pokaždé málem skončí mrtvý. Aspoň že Loki se ho pokusí zabít z jiného důvodu... Tonyho tajemstvím jsou křídla. Krásná křídla, která mu Howard od asi deseti let nemilosrdně řezal, jakmile se objevila. U první kapitoly jsem měla pocit déjà vu, žeby X-Meni? Budu si muset doplnit vědomosti :)) Jo, už jsem tu někde psala, že jsem čím dál víc benevolentní vůči AU (i když se zdárně vyhýbám takzvanému "univerzitnímu prostředí", kam jsou postavy od Marvelu často zasazovány, díky, toho mám dost z Harryho Pottera), křídla jsou rozhodně zajímavý prvek (ačkoli vážně žasnu, že se je Tonymu s jeho životním stylem dařilo více-méně tajit tak dlouho) a když se přidá ještě záhadný hlas v Tonyho hlavě, který mu říká, že Loki je jeho druh a že ho POTŘEBUJE, je o zábavu postaráno. Zvlášť když Loki má své starosti a plány a není zrovna ochotný se s podivným okřídleným smrtelníkem družit, že. Vypadá to slibně, tak uvidíme, co z toho nakonec vyleze. (10/? kap)

ooOoo

Powers and Principalities by Filigree

Jarvis je pletichářský intrikán, který kuje pikle, ale hrozně moc miluje Tonyho. Loki nemá šanci. Ach bože, tohle je dokonalé, skvěle jsem si početla, vřele doporučuju! :) (Jarvis POV, one-shot)

ooOoo

Prisoner's Dilemma by 4thespada-ulquiorra *****

Loki po pádu z Bifrostu dopadne na Zemi, kde ho zraněného najde Tony a vezme si ho s sebou domů... Vážně dobrá věc, fajn příběh, postavy, hezky napsané... prostě supr. (29kap)

ooOoo

 Ragnarok  by Batsutousai

Když vesmír začíná znovu, nikdo si nepamatuje na to, co se stalo předtím. Kromě Lokiho. 

ooOoo

Ready, Aim, Fire série by Severa *****

Začíná uvězněním Tonyho Starka za Thorovu vraždu, kdy se Tony ocitne v cele přes uličku naproti svému oblíbenému psychopatovi... Takový začátek mě málem odradil, ale po pár kapitolách jsem byla ráda, že jsem se nenechala :) Dobře napsané, promyšlené, postavy sedí, příběh je zajímavý... snad bych jen snesla víc intimity mezi Tonym a Lokim, ale co, člověk nemůže mít vždycky všechno. Zatím bohužel nedopsané. (1. část 14kap, 2. část 2/? kap)

ooOoo

Salt and Circles by usedupshiver

"Bývali osvícenější. Sůl a kruhy a svěcená voda a runy. A teď? Nic... Jsou vážně tak hloupí?"

"Věřím, že 'ignorantský' je slovo, jaké hledáte, pane..."

Loki nevědomky přivolá démona a temná bytost si je docela jistá, že s přivlastněním si duše toho hloupého smrtelníka nebude mít žádný problém. Ukázalo se, že démon měl pravdu - a zároveň se naprosto pletl. Tak jo. Další z "mých" totálních AU, ale sakra, ta první kapitola byla tak vtipná. Musím říct, že Tony jako démon je tu naprosto okouzlující :-D (2kap)

ooOoo

Say Goodbye to Yesterday by melonbutterfly **** a ¾

Den po invazi se Tony vzbudí a brzy mu dojde, že je v časové smyčce. Musí přijít na to proč a jak to napravit. (4kap)

ooOoo

Sex Magic by hannahrhen **** a  ½

Tony se probudí v podzemní kobce. Potřebuje utéct. Loki potřebuje... ingredience. Bože, tohle je tak... *kroutí hlavou a neví, co napsat* Prostě dojení krav :-D Čtěte. (2 části)

ooOoo

Shattered Glass série by Batsutousai *****

Třináct měsíců od útoku Chitauri se Loki vrací do Midgardu pod příslibem míru, přitom však tajně plánuje zničit každého, kdo ho viděl v řetězech. Místo nepřátel ale nakonec najde nový domov. *spokojený povzdech* protože tohle bylo vážně skvělé!

ooOoo

Sigh No More by amani101

Dynamika ABO. Tony, coby omega z prominentní rodiny, byl vybrán jako vhodný kandidát pro manželství s Thorem... chudák. Zatím nedopsané, leč vypadá to dobře... (11/? kap)

ooOoo

Signals in Courtship by melonbutterfly ****

Loki se formou darů začne dvořit Tonymu, ten je zpočátku na rozpacích, ale brzy se mu to začne líbit. (one-shot)

ooOoo

Silently by twizzle

Klíčová slova: Loki + Tony + neviditelnost + stůl + schůze Avengers a Shieldu :)

ooOoo

Sin in Silence by LightOnLight

Když někdo z druhého konce galaxie projeví zájem o Tonyho schopnosti, je jedné noci unesen. Na své cestě potká cizince, který se později ukáže nebýt až tak cizí, jak by Tony rád... Dost mi to připomnělo moji nejoblíbenější Frostiron povídku a přece to bylo jiné. Kvalit mojí srdcovky to nedosahuje ani náhodou, ale přesto je to velmi dobré. Mouchy přítomny jsou, ale... jop. Dobré. (25kap, mučení, otroctví, ...)

ooOoo

Shades of Grey by kuhekabir

Nebylo nic špatného na tom spát s Thorem. Nebyli přece opravdovými bratry. Co na tom, že když s tím začali, ještě nevěděli, že nejsou příbuzní. A jestli Thor někdy zapomněl na svoji sílu... vždyť Loki o sobě nesmýšlel jako o smrtelníkovi, tak proč by měl Thor? Ovšem Tony si, zdá se, myslí, že je špatné skončit pohmožděný a lehce potlučený, krvácející a se stopami kousanců. Loki nesouhlasí, ale jestli on a Tony mají něco společného, pak je to tvrdohlavost. Tony se tedy snaží Lokimu pomoct s empatií sobě vlastní a Loki se odmítá nechat označovat za oběť zneužívání. Povídka o kulturních rozdílech a nedorozumění... No, nebyl to zrovna můj šálek čaje, ale nebylo to špatné :) (9kap)

ooOoo

Soul on Fire by Potrix

Tony má tajemství. (AU - Dragons, Dragon Tony, Fluff, one-shot)

ooOoo

Stolen Relics by Kadorienne * * * * *

Je jen jeden způsob, jak mohou Avengers zachránit Lokiho z Odinovy mučírny, a sice pozvat ho zpátky na Midgard, aby s nimi bojoval bok po boku proti Thanosovi. Tenhle kousek jsem si rozečetla "kdysi dávno" a po pár kapitolách ho odložila jako "dobrý, později se k tomu vrátím, ale teď chci něco lepšího". Asi zatemnění mozku či co, protože ta povídka je naprosto parádní! Má všechno, co od kvalitní ff chci, na mnoha místech jsem se smála nahlas (Tony perlí) a moc jsem si to celé užila. Doporučuji. (37kap)

ooOoo

String Theory by lashworthe

Je to už 136 let od doby, co Tony Stark zemřel a vzal s sebou všechna tajemství svého génia. Loki Ruser je nový, nastupující génius, který koupí Tonyho starý domov v Malibu, aby odhalil jeho tajemství. Dostane se mu víc, než s čím počítal, když objeví konstrukční plány Iron Mana a vnímavý hologram samotného Tonyho Starka. (AU!, 28kap)

ooOoo

Taking the Fall by usedupshiver

Každý očekává, že Tony bude sežrán zaživa spíše dřív než později, když je umístěn ve stejné cele jako Lyesmith, muž, který je tak nebezpečný, že dokonce i členové jeho bývalého gangu se bojí po něm jít. Ovšem někdy může být moudré se tváří v tvář nebezpečí prostě jen usmát... Tak jo, totálním AU se snažím vyhýbat, i když ne moc důsledně, někdy mě něco v popisku zkrátka zaujme, někdy chci vědět, jak moc velká to bude ptákovina... no nic, s Marvelovským vesmírem to nemá prakticky nic společnýho, ale víte co, přečíst si to pro mě nebyla ztráta času. Snesla bych ten příběh delší, propracovanější a barvitější, ale jinak - jo, proč ne. (one-shot)

ooOoo

Tapestry by Arvensis5 **** a ½

Zatímco je Loki ve vězení na Asgardu, Frigga si pro něj vymyslí vlastní trest - kletbou ho přiměje sledovat různé cesty toho, co mohlo bývalo být během útoku na Midgard. V jedné nitce přijme drink od Starka, v další ho Stark zachrání před smrtí. Nesnesitelný smrtelník upoutává Lokiho pozornost v každém vlákně. Teď, pokaždé, když zavře oči, Loki prochází vlákna osudu, která nikdy nebyla a nikdy nebudou, a učí se z minulosti, aby našel budoucnost, kterou už Frigga z tapiserie osudu předpověděla... Originální nápad (aspoň podle začínajícího avengers čtenáře:) a moc pěkně zpracovaný. Pocitovka. (14kap)

ooOoo

Tech Support by Clareithromycin

Tonyho tajným potěšením je anonymně pomáhat na fórech Starkovy technické podpory. Přijde tak do kontaktu s Lokim, který je na Zemi ve vyhnanství a náhodou má taky potíže se svým novým laptopem... (one-shot)

ooOoo

The Avengers meeting both Tony and Loki came by melonbutterfly

Jsou schůzky, kterých se Tony neobtěžuje zúčastnit. A pak je tu schůzka, které se náhodou zúčastní způsobem, o který nikdo nestojí. Líbilo :) (one-shot)

ooOoo

The Avengers Movie: Tainted Love by ParadoxdelaPaladino ****

Po pádu z Asgardu Loki přistane na autě Tonyho Starka a rozhodne se ho získat pro své plány na světovou nadvládu. První polovina byla fantastická, zvlášť Loki tu byl úžasný, ve druhé mi trochu začal vadit Tony, postrádal ono své typické kouzlo. Závěrečná bitva mě vůbec nevtáhla do děje, dočítala jsem spíš ze setrvačnosti, že mě ani nestačil nakrknout konec. Ten přímo volá po pokračování! Za přečtení ale povídka rozhodně stojí.

ooOoo

The Beginning of Something by melonbutterfly

Natasha uvízla pod kouzlem, které nikdo nedokáže zlomit. Thor musí požádat o pomoc nejlepšího čaroděje ze všech světů - Lokiho, Jotunského prince. O tom nicméně příběh není. Je o tom, co se stane poté, protože jak se zdá, Jotuni jsou i navzdory tomu, že se jedná o Ledové obry, zatraceně sexy a Tony nemá v úmyslu odolávat pokušení. (one-shot, AU, PWP)

ooOoo

The Fine Print by yersifanel

Vázán smlouvou sloužit Starkově pokrevní linii, Loki se objevuje poté, co ho Tony zavolá v afghánské poušti. Chudák Loki, ten v téhle povídce dostal pěkně zabrat... nic sice není čtenáři detailně ukázáno, z minulosti se objeví pár střípků, ale pro představu to stačí. Starkové jsou často na zabití! S koncem jsem byla velmi spokojená, až mě to samotnou překvapilo. Byl dokonalý. Zajímavý AU příběh o sedmi kapitolách.

ooOoo

The God and the Bennu by JayBarou * * * * *

Loki už dál nemůže sledovat své cíle proti Thanosovi sám. Starý Odinův poradce by mohl být svolný pomoci, ale je tu jeden poslední chybějící kus. Ukáže se, že ten poslední kus je na Midgardu a možná ne tak ochotný pomoci. Můj bože, tohle je opravdu NĚCO. Jen se v duchu modlím a vzývám autorku, aby příběh dopsala. Budu brečet jestli ne. Dokonalost. (21/? kap)

ooOoo

The God Machine by robotboy

Tony špehuje Lokiho a skončí to katastrofou. Skvěle napsané a konec je... nečekaný a zajímavý :) (8kap)

ooOoo

The Hardest Part Of Ending (Is Starting Again) by Elvarya85

Pár si jich vzpomnělo, kde jejich příběh začal. Protože navzdory všemu, oni přetrvali. Přes tisíc let a bezpočet životů a smrtí a všechen čas odděleně strávený hledáním toho druhého. Ať už si to uvědomili nebo ne, hledali. Pokaždé hledají. (one-shot, reinkarnace)

ooOoo

The Hunter's Green by lucius_complex

Nikdo si není jistý, kdo víc touží po Lokiho korunovaci; korunní princ Jotunheimu, aby se mohl konečně zbavit únavného midgardského poradce, kterého mu vnutil jeho otec, nebo řečený poradce sám, aby se mohl konečně vrátit domů. (4kap, AU)

ooOoo

The Light that comes with Dark série by TheAdventures_of_Me

Tony u sebe skryje uprchlého boha, který po útěku z Odinovy laskavé péče díky magické nehodě skončí v jeho dílně. Mimo jiné je to fluff, takže je třeba to mít na paměti. Zdá se mi to ideální, pokud člověk právě třeba dočetl něco náročnějšího, napínavějšího, pochmurnějšího... tohle by mohlo pomoct :-) Je to takové něžné a pozitivní a moc pěkně napsané. Prý budou celkem tři díly, dopsaný je zatím první (16kap), druhý rozepsaný (zatím 22kap). Jo a Odin je tu vážně za bestii.

ooOoo

The Loki Problem by elizamechanicka *** a ¾

Milá úsměvná povídka. (8kap)

ooOoo

The Lover That Went Wrong by Cassy27 **** a ¾

Nedokázala jsem se odtrhnout. (12kap, mpreg)

ooOoo

The New Management by plumadesatada

Tři měsíce po dobytí Země, kdy se Loki musí zabývat neukázněnými smrtelníky, hnutím odporu vedeným Furym a Kapitánem Amerikou a tajně se připravuje na válku s vesmírnou armádou, si uvědomí, že potřebuje pomoc někoho kompetentního, načež si vzpomene, že má cenného vězně. Námět mě zaujal, ale zpracování mi nesedlo a Tony s Lokim mi pak vyloženě vadili. Takže nedočteno. (37kap)

ooOoo

Theorems série by RC_McLachlan

Loki, smrtelný a zbavený magie, skončí na Zemi v útulné cele v sídle Avengers, kde je na něj dohlíženo a kde slouží jako zdroj informací Shieldu. Postupně se sblíží se Starkem a zamiluje si matematiku. (3 části, 4. nedokončená, ale to ničemu nevadí, trojka končí dobře a vše se tam vyřeší a dořeší, jen ta vidina toho, že jste mohli mít víc a nemáte, vás trochu nakrkne :-D )

ooOoo

The Path to Heaven (Runs Through Miles of Clouded Hell) by Runic

Jeden hnusný čaroděj (a není to Loki) přinutí Tonyho duši znovu prožít každý z jeho minulých životů, ve kterých si ho vždycky tak nějak najde Loki. Nápad s reinkarnací mě zaujal hned, ovšem... asi jsem prostě nedokázala pořádně uvěřit té myšlence, že by Loki Tonyho stopoval ve všech jeho životech... NĚCO mi tam prostě chybělo. (one-shot)

ooOoo

The Second Date by DarkWaterFalls

AU, ve kterém Loki stráví noc se svým od-zítřka-novým šéfem, pochopitelně aniž by o tom věděl. (one-shot)

ooOoo

The Spy and the Tech Guy by silver_drip

Loki je špion a Tony vynalézá technologické serepetičky. (3 kap)

ooOoo

The Taming of Tony série by iswyn

Poté, co dvakrát selhal ve snaze ovládnout svět, Loki nachází něco nového, co by si mohl podmanit. A co že je hodno jeho pozornosti? Tony Stark. Tentokrát ho ale Thor ani Avengers nezastaví. Tak jo, s nezdravými vztahy mám pořád docela problém - BDSM, D/s... ne-e. Spíš se tomu vyhýbám, protože ve mně všechno vře, když to čtu. Ale tohle! Uh. Páni. Iswyn prostě umí. Jděte do toho ;) (4 části, první má 20kap, ostatní po jedné)

ooOoo

The Threads That Bind by yersifanel

Lokiho pád prázdnotou roztrhl jeho spojení s existencí a Osud z něj následně učinil jednoho ze svých zprostředkovatelů. Po tomto přistává na Zemi v roce 1945 a spolu s Tesseractem ho najde Howard Stark. Howard, rozhodnutý chránit padlého boha, zachrání Lokiho ve více směrech, než očekával a změní tak oba jejich životy, jak se historie sama přepisuje a přesto jsou zachovány události, které Osud již ustavil a které teprve přijdou. Jasně, tohle není frostiron, Loki a Tony jsou tu v jiném vztahu :) Mně se líbilo děsně moc, i když je to AU a OOC a jenom jednorázovka. (one-shot, Howard/Loki)

ooOoo

To Be Your Equal by usedupshiver

Vyrůstal jako nežádoucí sirotek, jen aby se stal outsiderem s podivnou mocí. Loki si nepřeje nic jiného, než najít své místo a smysl života. Když je najat, aby pomohl poněkud záhadnému panu Edwardu Starkovi s jeho stejně záhadnou prací, doufá, že našel obojí. Ale nic není nikdy snadné a i když si Loki uvědomí, že ho Stark přitahuje, existuje mnoho věcí, které by je mohly držet od sebe. Loki se musí rozhodnout, co je ochotný obětovat, a čeho je příliš se vzdát... (AU historické fantasy, motiv Jany Eyrové, 9 kap)

ooOoo

To Kill An Angel by MissLightBright

Hodně lidí říká, že andělé nejsou dobří. Andělé byli sesláni na Zemi, jen aby vraždili a hodovali na mrtvých. Někteří říkají, že je to apokalypsa, jiní říkají, že andělé mají prostě rádi zabíjení... Lokimu je jedno, co kdo říká, on je chce všechny mrtvé. (Příběh, ve kterém Loki nenávidí anděly a poslední věc, kterou by chtěl, je zamilovat se jednoho z nich.) (5/? kap)

ooOoo

To say I do, is to say Goodbye by Frostiron_OTP

Narodil se s genem, který mu umožňuje odnosit dítě, a jako na takového se na Tonyho v Asgardu pohlíží jako na vzácný klenot. A protože muži s tímto genem se nemohou reprodukovat, nemají-li styk se zástupcem stejného pohlaví, Howarda přemůže potřeba získat pro svou společnost a rodinnou linii pokračovatele a tak souhlasí s manželským svazkem mezi Tonym a Thorem Odinsonem. Bez předchozí konzultace se svým synem. Ale pak, ve svatební den, Odin překvapivě změní názor na to, kterého ze svých synů chce s Tonym oženit. Škoda, že to není dopsané! Je to ták čtivé! :) (10/?kap)

ooOoo

Touch by iswyn

Loki a Tony jsou teď spolu už nějakou dobu, ale Tony se pořád ve svém vlastním vztahu někdy cítí trochu jako outsider. Proč Loki nemá rád doteky? (2kap)

ooOoo

Tricks of the Trade série by Like_a_Hurricane **** a ¾

Loki slíbí obnovit Bifrost a hodila by se mu pomoc Tonyho Starka. Zpočátku tam moc děje není, rozjíždí se to až později, ale stojí to za to. Byla jsem móc spokojená. (6 částí, některé kapitolové)

ooOoo

Two is Not Always Better by Runic

On je Tony Stark. Neměl by se muset vypořádávat s... Tonym Starkem. Takže takhle se Pepper vždycky cítí? Šup šup, tohle si musíte přečíst :)) (2kap)

ooOoo

We're All a Little Broken Inside by MonPetitTresor

Jednou, kdysi dávno, měl Tony jinou rodinu. Takovou, kterou miloval a myslel si, že i oni milovali jeho. Pak stačilo jedno odpoledne a spousta tajemství a ta šťastná rodina, kterou si myslel, že měl, se kolem něj rozpadla.

Teď, o dvě staletí později, není tím samým vyděšeným chlapcem, který byl vypovězen ze svého domova. Vytvořil si nový život, novou rodinu – i když malou – a z větší části byl šťastný. Existují věci, které chce a o kterých ví, že je nikdy nebude mít, ale vždycky věděl, že tomu tak bude.

Ale teď je najednou jeho nový život, který si pro sebe vybudoval, napaden tím starým. Tajemství, která Tony držel hluboko pohřbená, vycházejí na světlo a znovu hrozí zničit vše, co je mu drahé. Dokáže zažehnat bouři nebo znovu najde utrpení v rukou těch, kteří kdysi tvrdili, že ho milují, zapuzený a přinucený utéct? Nebo dostane konečně šanci být skutečně šťastný? Příjemné počtení, líbilo. (27 kapitol, možná bude pokračování)

ooOoo

What Would You Do? by Batsutousai

Přiznám se, že poslední dobou mám čím dál menší zábrany číst věci, které by pro mě dřív byly až moc AU. V tomhle kousku Tony sice je Iron Man, ale Loki je žena, pozemšťanka, která se svým čtyřletým synem utekla od manžela a skončila i se svým bratrem v NY, bohužel ilegálně, no a šťoural Tony její tajemství vyšťourá... Mně se to líbilo, i když bych to ráda delší a propracovanější :-D

ooOoo

What You Don't Know by Inkhit

Lokiho příliš nepotěší, když zjistí, že jeho spřízněná duše a klíč k úspěchu ve snaze udržet si asgardský trůn není nikdo jiný než Muž z železa, Tony Stark. Tahle jednorázovka má skvělý náboj a vášnivě násilnou - násilně vášnivou jiskru mezi L a T, že lituju, že není delší nebo nemá aspoň pokračování! Hot. (one-shot)

ooOoo

Whatever you wish for by Frostiron_OTP

Bez vzpomínek na své rodiče je po nehodě Tony Stark v pěti letech adoptován bohatým majitelem Burisonova panství. Bohužel po pouhých třech letech života s ním, sir Bor Burison umírá a panství přebírá jeho syn Odin, který má své vlastní syny a umožňuje jim více prostoru než dítěti, které tam již žije. Tony se má držet z cesty a vydělávat si na živobytí jako rodinný sluha. Po deseti letech služby se chce Tony dostat pryč a jeho lístkem ven je univerzita. (5kap, total AU - Popelka)

ooOoo

Where We Lie by Runic

Byl Tony Stark: génius, miliardář, Iron Man a milenec boha. Pak simulace skončila a on se probudil. Super nápad, na kterém stál třeba i jeden díl Buffy (jsem si jistá, že jsem ho zažila i někde jinde, ale teď si vybavuju jen ji). Runic vůbec mívá dobré nápady, jen mi tam prostě vždycky něco k té dokonalosti chybí... (9kap)

ooOoo

While Away the Time by EtLaBete

Tony náhodou zjistí, že Loki není na Asgardu, ale že přinejmenším posledních pár let žije na Zemi - v New Yorku. Jak je mu podobné - nemůže to nechat být. (one-shot)

ooOoo

Who Knew? by Meruchan0720 * * * * *

Tony je těhotný. Loki tu není za žádného superpadoucha a je na dobré cestě usmířit se s rodinou. Pokud tohle přijmete a řeknete si: Jasně, proč ne?, mohla by se vám povídka líbit. Já jsem něco takového najít chtěla a nebyla jsem zklamaná. Vlastně jsem nic moc nečekala, začátek takový trošku zvláštní, ale... mít na to kdy, byla by tohle další povídka, kterou bych si vybrala k překladu. Skvěle jsem se bavila a vřele ji doporučuji. Bohužel ještě není dokončená, ale autorka myslím zmiňovala, že už mnoho nezbývá a děj nekončí v nějakém napínavém okamžiku, aby vám to zas tak vadilo... (zatím 18kap; humor, romance, dobrodružné)

ooOoo

Why Loki Threw Tony Stark Out of a Window by ParadoxdelaPaladino **** a ½

Hezký název :-D Takže, jestli to náhodou nevíte, čtěte. Mně se to líbilo. (one-shot)

ooOoo

Winterheart by goddamnhella * * * * *

Na motivy pohádky Kráska a zvíře. Odehrává se to chvíli poté, co se Tony vrátil z Afghánistánu, ještě nestačil pořádně zapracovat na obleku a už je zase v rejži. Dostane se na tajemné místo jménem Winterheart, kde se postupem času sbližuje s nerudným šéfem a dalšími dvěma obyvateli. Z vězení se pomalu stává útočiště, ale idylka nemůže vydržet věčně. (22kap)

ooOoo

World In Chains by ArixaBell

Jotuni kdysi dávno vyhráli válku a tím i Zemi. Lidé jsou drženi v zabezpečených oblastech nebo slouží jako osobní otroci. Nakonec i Tony Stark je vybrán jako otrok pro zakrslého Jotunského prince. Prince, který nikdy neměl rád otroctví a mohl by být klíčem k jeho ukončení. Nebude to ale snadná cesta, pro nikoho z nich. Jak by mě tohle mohlo nezaujmout. Mouchy to má, to jistě, ale čte se to skvěle. (16/?kap)

ooOoo

xE rre by FelicityGS

Tony ví, že by ho měl mnohem víc štvát bůh, který se začal objevovat v jeho věži, a to i navzdory tomu, že se neobjevila ani zmínka o tom, že by Loki utekl ze svého vězení na Asgardu. Tohle je hrozně zvláštní povídka... takovým pěkným způsobem. Vesmír a magie k Lokimu promlouvá pomocí zvuků a on si vytvořil svůj vlastní jazyk, který se snaží přiblížit Starkovi. (9kap)

ooOoo

You' re Mine, Tony Stark by NinjacookieXD, SpleenJuice

Tony Stark nikdy nespí s lidmi víc než jednou, s výjimkou Pepper, a tenhle způsob života mu naprosto vyhovuje, až dokud na jednom večírku nepotká tajemného muže, který se ukáže být severským bohem... Je to docela dobré, čtivé, líbilo se mi to, ale zároveň to nebylo nic, z čeho bych si sedla na zadek. Příjemně strávené chvíle. (30kap, mpreg, ...)