Bend Around the Wind

Originální název: Bend Around the Wind
 
Český název: Ohýbat se kolem větru
 
Autor: Scyllaya
 
Překlad: Sitara
 
Beta: Adelaine
 
Pár: Loki / Tony Stark
 
Žánr: akce, dobrodružství, vesmírná fantasy
 
Počet kapitol: 100
 
Stav překladu: přeloženo 46 kapitol
 
Shrnutí: Několik měsíců po bitvě o New York se za chaotických okolností bůh Loki znovu objeví ve Starkově věži, tentokrát je však na útěku. Tony Stark se dostane do křížové palby a nakonec je unesen spolu s Ásem. Zvládnou ti dva dosáhnout příměří, aby mohli utéct? A i kdyby ano, tak jak se dá uniknout z temného koutu vesmíru, když jsou tak daleko od Devíti světů, že ani Loki nezná cestu zpátky domů? Ale ze všeho nejdřív musejí přežít.
 
Svolení autorky: ano
 
 
Slovo překladatele: Tuhle povídku překládám už víc jak rok. Dlouho jsem váhala a přemýšlela, jestli se do překladu vůbec pouštět. Hlavou mi běželo, že nemám angličtinu ani zdaleka na takové úrovni, abych to zvládla; že nemám dost vůle, abych vytrvala až do konce; že to stejně nebude nikdo číst... a podobně. Angličtinu sice nemám na takové úrovni, ale překlad mi dává příležitost se jí věnovat a učit se; do konce ji možná nedotáhnu, ale minimálně do 50. kapitoly ano a té druhé půlky se třeba zhostí někdo jiný :) A jestli ji nebude nikdo číst... noo, prvně jsem ji chtěla mít přeloženou kvůli sobě a jestli se nabalí další lidičkové, bude to jenom dobře a já budu jenom ráda :)
Zádrhel mě potkal už u překladu názvu, který nakonec dostal českou podobu po konzultaci s Adel (já ji nemít, tak nevím nevím :)), ale... zkrátka mi nelahodí a už od začátku jsem si zvykla na originální název, který pracovně zkracuju na BAtW, a tak se na povídku budu taky odkazovat. Komu se český název nelíbí, ať přijde s něčím lepším, já to zvážím, ale jinak už se tím nehodlám zabývat :)
Další pravdou je, že ač je přeloženo 42 kapitol, nemohu slíbit pravidelné publikování, protože opravených jich je zatím jenom 6. Jednoduše se nám nedostává času a toho dalšího, co je třeba, ale řekla jsem si, že už musím - prostě musím - začít zveřejňovat co nejdřív nebo už se k tomu nedokopu vůbec a dosavadní překlad skončí jen ve složce mého počítače a nikam dál se nedostane. Sama jsem zvědavá, kam až to zvládnu doklepat :)
Betování se ujala Adelaine, dobrá to duše, které vděčíme za poživatelnost textu :)
 
Snad se vám příběh téhle vesmírné odysey bude líbit.
Přeji příjemné počtení ;)
 
ooOoo