Dny havrana                                                            

Originální název: Die Tage des Raben

Autor: Slytherene

Překlad: Sitara

Pár: SS / OC - žádná Mary-Sue!

Žánr: dobrodružné

Počet kapitol: 48

Varování: násilí (16+)

 

Shrnutí: Snape je zrazen a Voldemort promýšlí pomstu. Unikne Snape přisluhovačům Temného pána? Jaké tajemství Zmijozel chrání? A kdo je Temná kněžna? Jakou roli hraje horská elfka Medeora?

 

A/N: Severus Snape, rozporuplný hrdina příběhů o Harrym Potterovi, mě naprosto okouzlil. Je jednou z nejvíce vzrušujících postav v románech J. K., a tak nádherně ponurý. Bohužel u J. K. zastává jen vedlejší roli. A poněvadž je to škoda, píší pro něj jeho fanoušci role hlavní. Tak jako já.

Také já ho budu hnát do děsivých nebezpečí. On bude jako obvykle lhát a podvádět, vařit lektvary, milovat a trpět, nenávidět, zoufat si, bojovat, vyhrávat i prohrávat. A tento průměrně vzrušující program obohacovat svými vlajícími hábity, temnými pohledy a sarkastickými komentáři.

On a já (ach, to se krásně píše! – ale žádný strach, tohle nebude žádná Mary-Sue) vás zveme, abyste ho doprovázeli na jeho dobrodružné cestě ve „Dnech havrana“.

 

Poslední autorčina aktualizace je z roku 2009, a já tak nějak nepředpokládám, že mi na mail ještě někdy odepíše. Tudíž překlad povídky zveřejňuji v dobré víře, že by proti tomu nic nenamítala.

 

1. Zrada

2. V kobce

3. Voldemortův rozsudek

4. Kamenná síň

5. Kněžna

6. Léčitelka

7. Podzemí

8. Léčba

9. Jezero

10. Rozhodnutí

11. Voldemortův svědek

12. Zničení zrádce

13. Pohřební průvod

14. Ve věžním pokoji

15. Přeměna

16. Vlčí anděl

17. Zaříkávač vlků

18. O upírech a vlcích

19. Dva bratři

20. Havraní zbouba

21. Remusovo přiznání

22. Návrat

23. Umírající labuť