Longbottom je génius :-))

Claire | 06.02.2013

Se zpožděním, ale přece. Jsem zde, jsem nadšena měrou vrchovatou a skvěle se bavím. Kromě báječného překladu (kdo by to jen řekl, že dlouhé věty se překládají mnohem hůře než ty holé?) se mi nesmírně líbí ta gradace - Harryho přeměny a Severusových myšlenek v závislosti na ní.
Severus je zmijozelský absolvent, rozhodně ne ledajaký, není se co divit jeho postojům a rozhodnutím. Kdo by ostatně dokázal odolat tak lákavé příležitosti...?
Jak tak píšu komentík, zároveň přemýšlím, zda se Harryho myšlení změní na kočičí, či zda mu zůstane lidské uvažování .. od toho by se totiž do značné míry mohly odvíjet jeho další akce (pokud bude mozek kočičí) či provokace a dráždění (to když zůstane lidský). V případě té druhé varianty by si celou situaci mohl užít a vychutnat mnohem víc a dokonaleji.
Severusovo plánované vychutnávání si naopak zcela jistě žádné úvahy neobsahuje, a tak bude zajímavé počíst si o tom, jaké budou jeho činy.
Moc děkuji za krásnou kapitolu, zpříjemnila nepříliš pohodový den.
A honit tě rozhodně nebudu, už to udělalo asi 150 lidí přede mnou... no, a svatyni raději taky ne, sice neznám tvé bytové podmínky, ale Schwarzenberg ti Hlubokou asi nedaroval, aby se ti tam všechny vešly...

Přidat nový příspěvek